Péče o vaše šperky

Šperky používejte jen k účelům, ke kterým jsou určeny. Odkládejte je při činnosti, při které hrozí mechanické nebo chemické poškození. Přípravky určené k barvení vlasů, parfémy a laky na vlasy šperky poškozují. Tyto a další látky mohou zapříčinit např. ,, slepnutí,, kamenů. Také vysoké teploty např. v saunách mohou zapříčinit zvýšenou roztažnost kovů a tím zapříčinit možné uvolnění  kamenů.

Šperky zvláště s kameny, proto nikdy nezatěžujte vysokými teplotami.

Mořská sůl šperkům nikterak nevadí a je možné říci, že i prospívá. Soli v mořské vodě zlato čistí a oživují barvu perel.

Vody v termálních lázních však obsahují takové množství solí, zvláště pak sloučenin síry, které způsobují urychlení černání stříbra a tmavnutí zlata. V termální vodě mnohdy stříbro zčerná natolik, že jedinou možností je odborné čištění a následné postříbření.

TIP: Jednou za rok přineste šperky na kterých vám záleží na prohlídku ke klenotníkovi. Naše zlatnictví vám takovou prohlídku poskytne zcela zdarma.

Kontrola stavu je časově nenáročná, ale může vám šperk zachránit před ztrátou nebo poškozením.

Na veškeré zakázkové šperky, stejně jako na zásnubní a snubní prsteny vám naše české zlatnictví zajišťuje celoživotní servis.

soupravy-0001soupravy-0002soupravy-0003