Nejsou vybrány oblíbené produkty
Cena snubních prstenů je jistě pro chystanou svatbu důležitá. Vždyť prstýnky nejsou jediným nákladem tohoto životního okamžiku. Současně je nutné si uvědomit, že snubní prsteny budou asi jediným symbolem, který budete mít stále na ruce a bude vám připomínat tento okamžik.
Lze říci, že cena snubních prstýnků je důležitá, ale pokud nemusíte, neměla by být pro vás naprosto limitující. Někdy je lepší si trochu připlatit a mýt ty své vysněné prstýnky.Navíc dříve platilo, že snubní prsteny tradičně kupoval budoucí ženich, nebo jeho rodina.
Obecně lze říci, že pár klasických zlatých snubních prstenů u nás pořídíte v rozmezí 15 - 20 tisíc korun. Samozřejmě lze u nás koupit již hotové zlaté snubní prsteny, ke vám pár vyjde zhruba na 10 tisíc korun. Bude-li si nevěsta přát zlatý snubní prsten bohatě osazený brilianty , musíte být připraven na větší finanční obnos. Cena stříbrných snubních prstenů se pohybuje okolo 5 tisíc korun. Ocelové snubní prstýnky vás vyjdou ještě levněji.
Jste-li právě vy tím párem, který si v letošním roce řekne své ano, možná vám tyto informace o zlatých snubních prstenech mohou pomoci při výběru snubních prstýnků i když pravděpodobně již máte svoji představu o těch svých.
U nás jsou stálicí jednoduché, elegantní hladké snubní prsteny v různých šířích a barvách zlata. Stále převládají ve výrobě snubní prsteny z bílého zlata. Jsou vyhledávané pro svůj klasický vzhled . Stále však přibývá párů, které vyhledávají snubní prsteny ze zlata růžového a to jak jednobarevné, tak kombinované např. ze zlata růžového a bílého. Tato kombinace barev zlata snubní prstýnky oživuje a dodává jim romantický vzhled a prstýnky nejsou na ruce tak výrazné, protože barva růžového zlata je blízká barvě kůže. Dámský prsten může být navíc ještě zjemněn drobným zapuštěným kamínkem a to jak zirkonem nebo briliantem, jak jedním, třemi nebo větším počtem kamenů. Snubní prsteny s brilianty skvěle doplňují briliantový zásnubní prsten.
Muži často při nákupu zásnubního prstene řeší to na jakém prstě bude žena tento prstýnek nosit a jak mají zjistit přesnou velikost. Zásnubní prsten si žena , jestliže přijme nabídku budoucí svatby navlékne tradičně na levý prsteníček. S velikostí si hlavu při nákupu nelamte. Prsteny vyrábíme tak, aby jejich velikost šla snadno upravit. Při nákupu je možná lepší vybrat o něco větší prstýnek, aby při žádosti o ruku šel ženě okamžitě nasadit. Nejběžnější velikosti dámských zásnubních prstenů jsou od velikosti 49 do velikosti 55. Později zlatník přesně naměří velikost, tak aby prsten přesně seděl na ruce . Zlatník dokáže vyrobit i velikost v polovinách čísel, když např. prsten ve velikosti 51 je těsný a 52 naopak volný. Udělá tedy 51,5.
Poslední dobou k nám stále častěji přicházejí páry, které mají od svých předků, jejichž společný život je jim příkladem a vzorem staré zlaté snubní prsteny a touží s tohoto zlata prsteny vytvořit. Je to krásné a v duchu vintage. Zlato není nutné vytěžit v dolech , to chrání přírodu a navíc snubní prsteny si zachovávají ducha předků . Z tohoto zlata jsme schopni vyrobit prstýnky podle jejich představ. Samozřejmě platí, že barva zlata při tomto postupu bude totožná jako barva starých snubních prstenů.
Nemusíte mít po předcích přímo zděděné nebo darované snubní prsteny, stačí jakékoli staré, demodované šperky, klidně i poničené např. přetrhané a pronošené zlaté řetízky a pod. Toto zlato od vás vykoupíme za zvýhodněnou cenu - protihodnotou a vyrobíme vám vaše vysněné snubní prsteny a to v jakékoli barvě zlata a provedení. Máte-li zlata jen málo i to nevadí, zbylé potřebné množství zlata potřebné k výrobě vašeho páru dodáme. Tento postup je velmi ekonomický a můžete tak získat svoje vysněné zlaté snubní prsteny levně.
Dívka vyznávající židovské náboženství dostává od svého budoucího manžela zásnubní prsten, který je stejně jako v jiných kulturách jak zasnoubením prstenem, ale v židovské tradiční kultuře tento prsten přebírá
i funkci prstene snubního.
Dívka totiž tento prsten dostává těsně před vlastním svatebním obřadem v den svatby. Prsten si navlékne na ukazováček pravé ruky. Prsten měl v minulosti víceméně ustálenou podobu. Měl střechovitý tvar s šesti ploškami na které se vyrývalo šest znaků židovského svatebního přání štěstí Mazal tov. Prstýnek ve tvaru domu a jeho střechy symbolizuje současně i přání šťastného společného domova.
staré, modré, půjčené a modré.
Na oděv nevěsty jsou kladeny poměrně velké požadavky. Něco mít na sobě starého symbolizuje spojení s rodinnou tradicí. Něco nového symbolizuje nové začátky.
Půjčená věc symbolizuje podporu blízkých a přátel. Modrá je symbolem čistoty.
Závoj měl nevěstu chránit před zlými, vzdušnými duchy. ( Covid tenkrát ještě nebyl na světě).
Tyto zvyky jsme převzali z viktoriánské Anglie.
Svatební zvyk kdy si nevěsta vkládá minci do levé boty pochází z Anglie. Má zajišťovat novému páru bohatství a prosperitu. Tento zvyk je v Anglii velmi rozšířený. U nás tato tradice pomalu zapouští kořeny. Vzhledem k situaci bude asi tento zvyk čím dál oblíbenější.