Kolik stojí snubní prsteny ?

Cena snubních prstenů je jistě pro chystanou svatbu důležitá. Vždyť prstýnky nejsou jediným nákladem  tohoto životního okamžiku. Současně je nutné si uvědomit, že snubní prsteny budou asi jediným symbolem, který budete mít stále na ruce a bude vám připomínat tento okamžik.

Lze říci, že cena snubních prstýnků je důležitá, ale  pokud nemusíte, neměla by být pro vás naprosto  limitující. Někdy je lepší si trochu připlatit a mýt ty své vysněné prstýnky.Navíc dříve platilo, že snubní prsteny tradičně kupoval budoucí ženich, nebo jeho rodina.

 Obecně lze říci, že pár klasických  zlatých snubních prstenů  u nás pořídíte v rozmezí 15 - 20 tisíc korun. Samozřejmě lze u nás koupit již hotové zlaté  snubní prsteny, ke vám pár vyjde zhruba na 10 tisíc korun. Bude-li si nevěsta přát zlatý snubní prsten bohatě osazený brilianty , musíte být připraven na větší  finanční obnos. Cena stříbrných snubních prstenů se pohybuje okolo 5 tisíc korun. Ocelové snubní prstýnky vás vyjdou ještě levněji.

Nové trendy snubních prstenů 2023

Jste-li právě vy tím párem, který si v letošním roce řekne své ano, možná vám tyto informace o zlatých  snubních prstenech mohou pomoci při výběru snubních prstýnků i když pravděpodobně již  máte svoji představu o těch svých. 

U nás jsou stálicí jednoduché, elegantní hladké  snubní prsteny v různých šířích a barvách zlata. Stále převládají ve výrobě snubní prsteny z bílého zlata. Jsou vyhledávané pro svůj klasický vzhled . Stále však přibývá párů, které vyhledávají snubní prsteny ze zlata růžového a to jak jednobarevné, tak kombinované např. ze zlata růžového a bílého.  Tato kombinace barev zlata  snubní prstýnky oživuje a dodává jim romantický vzhled a prstýnky nejsou na ruce tak výrazné, protože barva  růžového  zlata je blízká barvě kůže. Dámský prsten může být navíc ještě zjemněn drobným zapuštěným kamínkem a to jak zirkonem nebo briliantem, jak jedním, třemi nebo větším počtem  kamenů. Snubní prsteny s brilianty skvěle doplňují briliantový zásnubní prsten.

Snubni prsteny trendy 2023

Kde se nosí zásnubní prsten?

Muži často při nákupu zásnubního prstene řeší to na jakém prstě bude žena tento prstýnek nosit a jak mají zjistit přesnou velikost. Zásnubní prsten si žena , jestliže přijme nabídku budoucí svatby navlékne tradičně na levý prsteníček. S velikostí si hlavu při nákupu nelamte. Prsteny vyrábíme tak, aby jejich velikost šla snadno upravit. Při nákupu je možná lepší vybrat o něco větší prstýnek, aby při žádosti o ruku šel ženě okamžitě nasadit. Nejběžnější velikosti dámských zásnubních prstenů jsou od velikosti 49 do velikosti 55. Později zlatník přesně naměří velikost, tak aby prsten přesně seděl na ruce . Zlatník dokáže vyrobit i velikost v polovinách čísel, když např. prsten ve velikosti 51 je těsný a 52 naopak volný. Udělá tedy 51,5.

Vintage styl- snubní prsteny

Poslední dobou k nám stále častěji přicházejí páry, které mají od svých předků, jejichž společný život je jim příkladem a vzorem staré zlaté snubní prsteny a touží s tohoto zlata prsteny vytvořit. Je to krásné a v duchu  vintage. Zlato není nutné vytěžit v dolech , to chrání přírodu  a navíc snubní prsteny si zachovávají ducha předků . Z tohoto zlata jsme schopni vyrobit prstýnky podle jejich představ. Samozřejmě platí, že barva zlata při tomto postupu bude totožná jako barva starých snubních prstenů. 

Levné snubní prsteny - výroba z doneseného zlata

Nemusíte mít po předcích přímo zděděné nebo darované snubní prsteny, stačí jakékoli staré, demodované šperky, klidně i poničené např. přetrhané a pronošené  zlaté řetízky a pod. Toto zlato od vás vykoupíme za zvýhodněnou cenu - protihodnotou a vyrobíme vám vaše vysněné snubní prsteny a to v jakékoli barvě zlata a provedení. Máte-li zlata jen málo i to nevadí, zbylé potřebné množství zlata potřebné k výrobě vašeho páru dodáme. Tento postup je velmi ekonomický a můžete tak získat svoje vysněné zlaté snubní prsteny levně. 

 

Kde nosí tradičně svůj zásnubní prsten dívky vyznávající židovské náboženství? 

Dívka vyznávající židovské náboženství dostává od svého budoucího manžela zásnubní prsten, který je stejně jako v jiných kulturách jak zasnoubením prstenem, ale v židovské tradiční kultuře tento prsten přebírá
i funkci prstene snubního.

Dívka totiž tento prsten dostává těsně před vlastním svatebním obřadem v den svatby. Prsten si navlékne na ukazováček pravé ruky. Prsten měl v minulosti víceméně ustálenou podobu. Měl střechovitý tvar s šesti ploškami na které se vyrývalo šest znaků židovského svatebního přání štěstí Mazal tov. Prstýnek ve tvaru domu a jeho střechy symbolizuje současně i přání šťastného  společného  domova.

Na které ruce se nosí snubní prsten?

Jednoznačná odpověď platná pro celý svět neexistuje. Po celém světě je mnoho rozdílných tradic a značné rozdíly jsou i u nás v rámci Evropy.

V České republice si snoubenci navlékají své snubní prsteny na prsteníčky levé ruky. Stejně jako na Slovensku, ve Velké Británii, v Irsku, Francii, Itálii, Chorvatsku, Slovinsku, Švýcarsku, Portugalsku, Finsku a Katalánsku (část Španělska).

Snubní prsten na prsteníčku levé ruky, to je tradice přetrvávající dodnes. Západní civilizací je prsteníček považován za tradiční prst jako nositel snubního prstenu. Tato tradice má kořeny již ve starém Egyptě. Doslova uctívali takzvanou ,,žílu lásky,, jenž vedla od prsteníku levé ruky až přímo k srdci. Vedle symbolického umístění snubního prstenu byl důležitý i samotný tvar prstenu lásky. Ten vycházel z kruhu, jenž nemá konce ani začátku představuje tedy nekonečnost společné lásky. Otvor v prstenu tedy v kruhu potom představuje bránu do zatím neznámého nového manželského vztahu.

Naopak na prsteníčku pravé ruky nosí své snubní prsteny Němci, Rakušané, Maďaři, Ukrajina, Rusové, Poláci, Norové, Holanďané a většina Španělů.

Ať už se snubní prsten nosí na pravé nebo levé ruce, vždy symbolizuje již svým tvarem kruhu nekonečno a lásku na celý život. A navíc je to krásný šperk který je jedinečný!

Svatební tradice  

staré, modré, půjčené a modré.

Na oděv nevěsty jsou kladeny poměrně velké požadavky. Něco mít na sobě starého symbolizuje spojení s rodinnou tradicí. Něco nového symbolizuje nové začátky.

Půjčená věc symbolizuje podporu blízkých a přátel. Modrá je symbolem čistoty.

Závoj měl nevěstu chránit před zlými, vzdušnými duchy. ( Covid tenkrát ještě nebyl na světě).

Tyto zvyky jsme převzali z viktoriánské Anglie.

Svatební zvyk - mince v levé botě nevěsty

Svatební zvyk kdy si nevěsta vkládá minci do levé boty pochází z Anglie. Má zajišťovat novému páru bohatství a prosperitu. Tento zvyk je v Anglii velmi rozšířený. U nás tato tradice pomalu zapouští kořeny. Vzhledem k situaci bude asi tento zvyk čím dál oblíbenější.